En Tr

ÜRÜNLER

KONVEYÖR HABERLEŞME
KENDİNDEN EMNİYETLİ KONTROLÖR DIAMENT-2200K
HOPARLÖRLÜ AKUSTİK SİNYALİZASYON CİHAZI
SAG-E, SAG-EP, SAG-EK, SAG-EC, SAG-EPC, SAG-EKC HOPARLÖRLÜ AKUSTİK SİNYALİZASYON CİHAZI SAG-94E, SAG-94EP, SAG-94EK, SAG-94ER, SAG-94ERP, SAG-94ERK
SAG sinyalizasyon cihazları; malzeme taşıma konveyörleri, ayak konveyörleri ve malzeme ve insan naklinde kullanılan her türlü demiryolları boyunca sesli iletişim sağlamak üzere kullanılır. Aynı zamanda cihazlar, bağımsız iletişim sistemleri olarak da kullanılabilir. Sinyalizasyon cihazının kendinden emniyetli olma özelliği; onun yeraltı maden ocaklarında, metan patlama tehlike derecesi “a”, “b” veya “c” olan ve kömür tozu patlama tehlike sınıfı A ve B olan alanlarda kullanılabilmesini sağlar. Sinyalizasyon cihazları, yerine getirecekleri ek fonksiyonlara bağlı olarak birkaç farklı versiyonda üretilir. Her üretilen versiyonun kendine özgü işareti mevcuttur. Standart versiyonda üretilen cihaz, SAG-94E işaretine sahiptir. SAG-94EP sinyal cihazı (başlangıç sinyal cihazı), sistemin başında kurulmak üzere tasarlanmıştır ve sistemin sonunda kurulan SAG-94EK cihazı (son sinyal cihazı) ile beraber çalışması durumunda, çalıştırma sinyalinin iletimi sırasında iletişim sisteminin ana kablosunun her hattının kontrolünü mümkün kılar. Yukarıda tanımlanan sinyal cihazlarının ek olarak madencilik makine ve teçhizatını acil durdurma için kullanılan “STOP” düğmesi ile donatılmış versiyonları, SAG-94ER, SAG-94ERP ve SAG-ERK işaretlerine sahiptirler.    
SAG sinyal cihazı, aşağıdaki fonksiyonlara sahiptir: - tek yönlü (simpleks) sesli iletişim - makine ve teçhizat çalışmaya başlamadan önce uyarı sinyalinin verilmesi - makine ve teçhizat çalışmaya başlamadan önce verilen uyarı sinyalinin önceliği - anlaşma sinyallerinin verilmesi - cihaz konumunun optik sinyalizasyonu ve gövdede yer alan LED’ler aracılığıyla seçilen acil durumların sinyalizasyonu - ayrıca SAG-94E(R)P ve SAG-94E(R)K sinyal cihazları aracılığıyla çalıştırma sinyalinin iletimi sırasında ana kablonun hatlarının otomatik kontrolü mümkündür 
ACİL DURDURMA CİHAZI EWA
EWA acil durdurma cihazı, malzeme ve insan taşıma güzergahlarında kullanılan kontrol ve sinyalizasyon sistemlerinin ve diğer makinelerin tahriklerinin bir parçasıdır. Cihaz, makine tahriklerinin acil durdurulması ve durdurma durumunun sinyalizasyonu için kullanılır. Ürünün kendinden emniyetli olma özelliği; onun yeraltı maden ocaklarında, metan patlama tehlike derecesi “a”, “b” veya “c” olan ve kömür tozu patlama tehlike sınıfı A ve B olan alanlarda kullanılabilmesini sağlar.  
Cihaz versiyonu aşağıdaki şekillerde belirlenir:  EWA-M acil durdurma cihazı: halat gerginliği kontrolü yok, diğer aygıtla mekanik birleştirilmek üzere tasarlanmıştır;  EWA-ML acil durdurma cihazı: halat gerginliği kontrolü var, diğer aygıtla mekanik birleştirilmek üzere tasarlanmıştır.  EWA-D acil durdurma cihazı: halat gerginliği kontrolü yok, bağımsız çalışmak üzere tasarlanmıştır;  EWA-DL acil durdurma cihazı: halat gerginliği kontrolü var, bağımsız çalışmak üzere tasarlanmıştır;  
Cihaz, taşıma güzergahı üzerinde herhangi bir yerde acil durdurma butonuna basılarak veya halat çekilerek konveyör veya diğer madencilik makinelerinin tahriklerinin acil durdurulması için kullanılır. EWA-M ve EWA-ML cihazları, kendinden emniyetli diğer bir cihazla (örn. akustik sinyalizasyon cihazı ile) mekanik olarak birleştirilerek çalışmak üzere, EWA-D ve EWA-DL cihazları ise, bağımsız çalışmak üzere tasarlanmıştır
KENDİNDEN EMNİYETLİ GÜÇ KAYNAĞI EZI-15X/1.2, EZI-15X/1.5
Cihaz, kendinden emniyetli madencilik teçhizatını doğru akımla besleyen harici güç kaynağı kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Değerleri aşağıda belirtilen akım çeken harici elektrik devrelerini 15V DC gerilimi ile beslemek için kullanılabilir:  EZI-15X/1.2 cihazı için 1,15 A’e kadar,  EZI-15X/1.5 cihazı için 1,4 A’e kadar.  
EZI-15X/…, özellikle SAG… hoparlörlü akustik sinyalizasyon cihazları ile çalışmak için tasarlanmıştır, fakat aynı zamanda diğer cihazların güç kaynağı olarak da kullanılabilir. Güç kaynağının kendinden emniyetli olma özelliği; onun yeraltı maden ocaklarında, metan patlama tehlike derecesi “a”, “b” veya “c” olan ve kömür tozu patlama tehlike sınıfı A ve B olan alanlarda kullanılabilmesini sağlar.  
      EZI-15X/1.2 cihazı, özellikle besleme damarları 1,5 mm², 2,5 mm², veya 4 mm² olan, uzunluğu 1,3 km’den fazla olmayan ve uygun parametreleri bulunan kablo (örn.: YnHKGSLYHTKGX  2x4 + 5x1,5 + 1,5 + 2x (1x2x0,8)) aracılığıyla monte edilmiş kendinden emniyetli sistemlerin güç kaynağı olarak kullanılmalıdır. EZI-15X/1.5 güç kaynağı ise, daha fazla cihaz içeren (akım tüketimi daha yüksek olan) ve kablo uzunluğu daha kısa olan sistemlerde kullanılmalıdır.  EZI-15X/… güç kaynağı, temel özelliklerinde belirtilen tüm besleme gerilimlerine otomatik olarak uyarlanır. Güç kaynağının çıkış devresi aşırı yük ve kısa devreye karşı korumalıdır. Gövdenin dış yüzeyinde yer alan ışıklar, güç kaynağının çalışma durumunu belirtir: Normal çalışma, aşırı yük, kısa devre ve besleme gerilimi eksikliği
HABERLER
 • 01
  11.2014
  En fazla üretim ve teslimat linyitte gerçekleşti
  DAHA FAZLA
  Eylülde 6 milyon 39 bin 577 ton linyit, 2 milyon 682 bin 86 ton taş kömürü teslimatı yapıldı

  Katı yakıtlarda bu yılın eylül ayında en fazla üretim ve teslimat linyitte gerçekleşti. Eylülde 6 milyon 39 bin 577 ton linyit, 2 milyon 682 bin 86 ton taş kömürü teslimatı yapıldı. 

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2014 yılı eylül ayına ilişkin katı yakıtlar istatistiklerini açıkladı.  

  Katı yakıtların eylül ayı toplam satılabilir üretim miktarları taşkömüründe 130 bin 115 ton, linyitte 5 milyon 625 bin 434 ton ve taşkömürü kokunda 363 bin 971 ton olarak gerçekleşti. Teslimat miktarları taşkömüründe 2 milyon 682 bin 86 ton, linyitte 6 milyon 39 bin 577 ton ve taşkömürü kokunda 428 bin 243 ton oldu. 

  Üretilen katı yakıtların teslimatları karşılama oranı yüzde 4,9 ile en düşük taşkömüründe gerçekleşti. Bu oran, linyitte yüzde 93,1'ken, taşkömürü kokunda yüzde 85 olarak hesaplandı.  

  Katı yakıtların teslimat yerlerine bakıldığında, taşkömürü teslimatının yüzde 35,7'si termik santrallere, yüzde 19,6'sı kok tesislerine, yüzde 8,5'i demir-çelik haricindeki sanayiye, linyit teslimatının yüzde 90,1'i termik santrallere, yüzde 4,9'u demir-çelik haricindeki sanayiye yapıldı. Taşkömürü kokunun yüzde 97'si demir-çelik sanayine sevk edildi.

  14
  08.2014
  Madencilikte yeni ÇED uygulaması
  DAHA FAZLA
  14
  08.2014
  Kömürde 12 milyar dolarlık pazarlık
  DAHA FAZLA
TÜM HABERLER
TEMSİLCİLİKLERİMİZ
Bize Ulaşın
0212 2520407
0212 243 45 46
Kürekçiler Cd. Orhon Han 52/6 Karaköy
BEYOĞLU
İSTANBUL
© 2014 Tüm Hakları Saklıdır. www.mepa.com